Uluslararası Ecdat Sofrası Yemek Yarışması

Uluslararası Ecdat Sofrası Yemek Yarışması

Dünyanın ilk adına türbe yapılan aşçıbaşı olan Ateşbaz Veli hazretlerinin ebedi istinatgâhı olan Konya zengin mutfak kültürü ile Türkiye de ve dünyada kendine yer edinebilecek bir potansiyele sahiptir. Gastronomi konusunda yapılan çalışmalar ile bu zenginliğini ulusal ve uluslararası alanda tanıtmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bu yemek yarışması yemek yapmaya gönül vermiş herkesin bir araya gelmesi, ulusal ve uluslararası platformda ülkemiz yemek kültürünün tanıtılması ve de temsil edilmesi amacıyla düzenlenmektedir.

Ateşin bulunuşundan beri süre gelen aşçılık mesleğinin dünden bugüne gelişini, geleceğini anlamak ve yön vermek için düzenlenen yarışma, profesyonel aşçıların hünerlerini gösterdiği, genç aşçıların ve halkın her kesiminin da tecrübelerini arttırmalarını hedefleyen bir aşçılık yarışması organizasyonudur. Yarışmanın ilk gününden son gününe kadar aşçılık mesleğinin vizyonuna yön vermek için sizleri de bu organizasyonlarda görmekten Konya gastronomisi adına onur duyarız.