Tarihçe

Konya Kültür A.Ş. 2004 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, her türlü kültür, sanat, ürün ve hizmetleri ile reklam ve tanıtım hizmetlerini yerine getirmek için gerekli çalışmaları yapmak, yaptırmak, tesis kurmak, kurdurmak, işletmek, işlettirmek amacıyla kurulmuştur.

Kültür A.Ş. kuruluş amacı doğrultusunda, Konya’nın kültürel, sanatsal ve manevi güzelliklerini yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak için kültürel organizasyonlardan yayımcılık faaliyetlerine, kültürel mekan işletmeciliğinden çini imalatına ve ulusal uluslararası panel, sempozyum organizasyonlarını gerçekleştirir.

Kültür A.Ş. kamuya açık ihalelere girerek ya da bizzat kendi projesini üretip kendi öz kaynakları ile kültür ve sanat alanında aktif olarak faaliyette bulunur.

Kültür A.Ş. Konya’nın kültürel ve sanatsal değerlerine duyarlı ve bu kadim değerleri yurt içinde ve yurt dışında tanıtmaya yönelik faaliyetlerine hız vermektedir.

Misyonumuz
Konya Kültür A.Ş.; Kültür, sanat ve turizm ile ilgili hizmet ve ürünlerin halka hizmet ilkesiyle Konyalılar ile buluşturmak Konya’nın tarihi kültürel ve manevi değerlerini tüm dünya ya tanıtmak ve Konya’ yı ulusal ve uluslararası kültür, sanat alanlarında önemli bir merkez haline getirmek amacıyla kurulmuştur.

Vizyonumuz
Kültür sanat ve turizm alanlarında, ulusal ve uluslararası düzeyde kabul görecek seviyede ürün ve hizmetler sunarak Türk kültür ve sanatının tanıtılması ve yaşatılmasına Konya’nın tarihi, kültür ve manevi zenginliklerinin yurt içinde ve yurt dışında tanıtımına katkıda bulunan bir kuruluş olmak.