BİLGEHANELER’DE “EĞİTİMLİ AİLELER BİLGE NESİLLER” PROGRAMLARI SÜRÜYOR

BİLGEHANELER’DE “EĞİTİMLİ AİLELER BİLGE NESİLLER” PROGRAMLARI SÜRÜYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik faaliyetlerinden olan Bilgehanelerde, “Eğitimli Aileler Bilge Nesiller” programlarına son olarak sosyal medyada “Dijital Baba” olarak bilinen araştırmacı Orhan Toker konuk oldu. Toker ailelere, çocukların telefon, tablet, bilgisayar gibi cihazlar aracılığıyla çeşitli sosyal mecralarda karşılaştığı tehlikelerden bahsetti. 


Konya Büyükşehir Belediyesi çatısı altında hizmet veren Bilgehaneler, öğrencilerin ve ailelerin bilinçlenmesi için programlar düzenlemeye devam ediyor.

“Eğitimli Aileler Bilge Nesiller” projesi kapsamında paneller, söyleşiler ve konferanslar düzenleyen Bilgehaneler, son olarak sosyal medyada “Dijital Baba” olarak bilinen araştırmacı Orhan Toker’i öğrenci velileriyle buluşturdu. 

Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür Sanat’ta düzenlenen programda konuşan Toker, çocukların telefon, tablet, bilgisayar gibi cihazlar aracılığıyla çeşitli sosyal mecralarda karşılaştığı hayati tehlikelerden bahsetti. Toker, anne ve babalara dijital dengeyi nasıl düzenleyebileceklerine dair ipuçları vererek, çocuklara zaman ayırmanın bu tehlikeleri azaltmada doğal bir yöntem olduğunu vurguladı.

“ANNE BABALARI BESLEYEN BİR PROGRAM”

Programa katılan anne-babalar da “Eğitimli Aileler Bilge Nesiller” serisinin kendileri için çok besleyici bir program olduğunu belirtirken, programların devamını beklediklerini ifade etti.

Anne-babaların alanında uzman isimlerle buluşturulduğu “Eğitimli Aileler Bilge Nesiller” programları, Bilgehanelerin PDR Birimi’nin katkılarıyla çeşitli konuları gündeme taşımayı amaçlıyor.