Başkan Altay Karate Şampiyonasında Dereceye Giren Sporculara Madalyalarını Verdi

Başkan Altay Karate Şampiyonasında Dereceye Giren Sporculara Madalyalarını VerdiKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin katkısıyla Konya’da düzenlenen Dünya Ümit, Genç, U21 Karate Şampiyonası’nın son gününde dereceye giren sporculara madalyalarını verdi. Şampiyonaya 110 ülkeden 2.500 sporcu ve 500 yöneticiyi Konya’da misafir etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Altay, “Sporcular dünya şampiyonu olmak için mücadele ettiler, biz de şehrimizde böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Konya 2023 Dünya Spor Başkenti. İnşallah şehrimizde bu tür önemli organizasyonlar yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan Dünya Ümit, Genç, U21 Karate Şampiyonası’nda başarılı olan sporcular madalyalarını aldı.

Karatay Spor ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen şampiyonanın son gününde madalya törenine katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tüm sporcuları tebrik ederek dereceye girenlere madalyalarını takdim etti.

“KONYA ÖNEMLİ SPOR ORGANİZASYONLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPMAYA DEVAM EDİYOR”

Konya önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ettiğini ifade eden Başkan Altay, “5. İslami Dayanışma Oyunları’ndan sonra şehrimizde bir dünya şampiyonası organize ediyoruz. Gençler, Ümitler ve U21 Dünya Karate Şampiyonası’na ev sahipliği yaptık. 110 ülkeden 2.500 sporcu, 500 yöneticiyi şehrimizde misafir ettik. Çocuklar dünya şampiyonu olmanın mücadelesini verdiler, biz de şehrimizde böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Konya 2023Dünya Spor Başkenti. İnşallah şehrimizde bu tür organizasyonlar yapmaya devam edeceğiz. Dünya Karate Federasyonu Başkanına, Türkiye Karate Federasyonu Başkanımıza teşekkür ediyorum. Tüm katılan sporculara teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” diye konuştu.

“ÇOK GÜZEL BİR EV SAHİPLİĞİ YAPILDI”

Dünya Karate Federasyonu (WKF) Başkanı Antonio Espinos da düzenlenen organizasyonun kusursuz bir şekilde gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti şu ifadelerle dile getirdi: “Türkiye’nin ev sahipliğinden çok memnunuz. Müsabakalar sürecinde her şey umduğumuzdan çok daha iyiydi. Bugün final günündeyiz. 100’ün üzerinde ülkeden katılımın, binin üzerinde kişisel katılım olduğu bir program icra ediliyor. Hakem komiteleri, teknik komiteler, katılan herkes üst sevide. Hiçbir şikayet, memnuniyetsizlik duymadım. İyi bir organizasyon demek yeterli değil. Bence mükemmel, tamamen hatasız. Çok güzel bir ev sahipliği yapıldı. Herkese çok teşekkür ediyorum.”