Başkan Altay: “TRT Film Platoları Konya’nın Önemli Cazibe Alanlarından Biri Oldu”

Başkan Altay: “TRT Film Platoları Konya’nın Önemli Cazibe Alanlarından Biri Oldu”Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, TRT Uluslararası Konya Film Platoları’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Film platolarının Konya’nın önemli cazibe alanlarından birisi olduğunu ifade eden Başkan Altay, “Burada Konya’mızın 13. yüzyılı baştan inşa edildi. Burada şu anda Hz. Mevlana’yı anlatan 30 bölümlük bir dizi çekiliyor. Biz platoyu aynı zamanda turizm amaçlı da kullanmayı arzu ediyoruz.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram Belediyesi ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından Meram Karahüyük Mahallesi’nde inşa edilen TRT Uluslararası Konya Film Platoları’nı ziyaret etti.

PLATOYU TURİZMDE DE KULLANMAYI ARZU EDİYORUZ

TRT Uluslararası Konya Film Platoları’nın Konya’nın önemli cazibe alanlarından birisi olduğunu belirten Başkan Altay, “Burası İstanbul’dan sonra inşa edilmiş ama ülkemizin en büyük TRT Film Platosu. Burada Konya’mızın 13. yüzyılı baştan inşa edildi. Selçuklu Sarayı, Hz. Mevlana’nın evi, medresesi, İplikçi Camii, surlarıyla birlikte 13. Yüzyıl Konya’sına bir yolculuk yapacağınız önemli bir merkez oluştu. Bu alanı aynı zamanda Konya Büyükşehir Belediyesi olarak turizm amaçlı da kullanmayı arzu ediyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram Belediyesi ve TRT işbirliğiyle Konya’ya gelen insanların 13. yüzyıl Konya’sını görebilecekleri bir plato oluştu.” dedi.

GÜZEL ORTAMI ŞEHRİMİZE KAZANDIRDIĞI İÇİN TRT’YE TEŞEKKÜR EDİYORUM

TRT Uluslararası Konya Film Platoları’nda çekimleri devam eden Mevlana dizisinin son durumu hakkında da bilgi veren Başkan Altay, “Burada şu an önemli bir etkinlik var. Hz. Mevlana’yı anlatan 30 bölümlük bir dizi çekiliyor. Bu bağlamda yapılmış en kapsamlı prodüksiyona şahitlik ediyoruz. İnşallah yıl sonu gibi izleyicilerimizle buluşmaya hazır olacak. Böyle güzel bir ortamı şehrimize kazandırdığı için TRT’ye çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Mevlana dizisinde emeği olan yapımcısından oyuncusuna kadar herkese teşekkür ediyorum. Hz. Mevlana tüm İslam dünyasının, hatta tüm dünyanın ortak bir değeri. Onu tanıtmak için biz yoğun bir gayret içerisindeyiz. İnşallah Mevlana dizisi de Hz. Mevlana’nın fikirlerinin tüm dünyaya anlatılması konusunda önemli bir katkı sağlayacak.” diye konuştu.