Başkan Altay: “Öğretmenlerimiz Güçlü Yarınların Mimarıdır”

Başkan Altay: “Öğretmenlerimiz Güçlü Yarınların Mimarıdır”Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin yollarını aydınlatan öğretmenlerimiz güçlü yarınların mimarıdır.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Altay’ın mesajı şöyle:

“Eğitim; müreffeh toplumların inşasına büyük katkı sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Nesiller, ancak güçlü bir eğitim sistemiyle, milli ve manevi değerler ışığında yetişirse ihya olur.

Asırlardır birçok âlim ve ulema yetiştirerek ilmin ışığını bu topraklarda yakan bir medeniyetin mirasını taşıyan ülkemiz, eğitime bugün de aynı önemi veriyor.

Bu doğrultuda, en kutsal vazifelerden biri olarak gördüğümüz öğretmenlik vazifesi, değerlerimiz istikametinde nesillerin yetişmesi bakımından son derece önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü öğretmenlerimiz güçlü yarınların mimarıdır.

Büyük bir azim ve özveriyle, çocuklarımızın ve gençlerimizin yollarını aydınlatan, onları en güzel şekilde yarınlara hazırlamak için gayret gösteren öğretmenlerimiz, bizlerin gönlünde son derece ulvi bir yere sahiptir.

Bu özel gün vesilesiyle görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve duayla anıyorum.

Mesleklerini başarıyla yerine getiren ülkemizin dört bir yanındaki tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularla kutluyor, her bir öğretmenimize, göstermiş oldukları gayret ve fedakarlıklardan dolayı teşekkür ediyorum.”